Ako poziadat o komasaciu pody

2 príspevky / 0 new
Posledne pridané
Lukas Kascak (bez overenia)
Ako poziadat o komasaciu pody

Dobry den, mama vlastní niekolko mensich pozemkov v obci Torysa. Je tam niekolko 10-100 spoluvlasntikov. Ako mozem poziadat o komasaciu? Chceli by sme mal uceleny pozemom, ktory by mohol byt aj v inej casti Slovenska. Na internete som sa toho vela nedocital, preto budem vdacny za kazdu radu/postup.
Dakujem.
Lukas

Ing. Miroslav Karlík
Ako poziadat o komasaciu pody

Doobrý deň p.Kascak.
Scelenie pozemkov sa vykonáva formou pozemkových úprav (PÚ). A to buď ako Komplexné PÚ, alebo Jednoduché PÚ. Podrobnejšie sú obe popísané na stránke Komory PÚ v časti Infoblok.
Predpokladám, že pozemky Vašej mamy sú roztrúsené po celom katastrálnom území. Preto si myslím, že tento problém by sa dal vyriešiť hlavne komplexnými PÚ. Momentálne sú komplexné PÚ financované z fondov EÚ a zadávané cestou pozemkových úradov. Na programové obdobie 2014-2020 sú tiež plánované niektoré katastrálne územia.
Radil by som Vám informovať sa na príslušnom pozemkovom úrade, či sa v tomto zozname nenachádza ja k.ú. Torysa. Ak nie, tak je možné cestou obce žiadať o zaradenie do tohto zoznamu, ale o tom či sa tam vaša obec zaradí už rozhoduje príslušný úrad (musia tam byť okrem iného splnené aj určité zákonné podmienky).

S pozdravom Karlík M.

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie či ste alebo nie ste ľudský návštevník a pre zabránenie spamu.
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8