Zrušenie verejného obstarávania na pozemkové úpravy

Pridané používateľom Ing. Jozef Urban dňa Pi, 21/12/2018 - 12:48

Súčasnú situáciu týkajúcu sa pozemových úprav v SR je možné popísať presnými technickými termínmi, je možné citovať z rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie, avšak zmysel tohto popisu bude odteraz jednoznačný: definitívny stop pre pozemkové úpravy financované z Programu rozvoja vidieka na roky 2014-2020.

Napriek tomu, že v PRV 2014-2020 boli finančné prostriedky alokované priamo na pozemkové úpravy, systém verejného obstarávania v SR je absolútne spoľahlivý - v poradí už tretia súťaž na pozemkové úpravy bola vypísaná takým spôsobom, že ju nebolo problém zrušiť. To, že zákon o verejnom obstarávaní je nedokonalý, vieme všetci. Formálne stráži práva všetkých zúčastnených strán, samozrejme okrem toho, aby bolo dielo, na ktorého potrebe sme sa kedysi dávno všetci zhodli, aj skutočne vykonané. Preto dnes napr. nemáme v meste, v ktorom žijem, už šesť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania, opravený železničný nadjazd, ktorým vedie najfrekventovanejšia cesta v meste. Že sa naša realita podobnými prípadmi len hemží, netreba nikoho presviedčať. Súčasný systém verejného obstarávania tak v disciplíne zvanej "absurdnosť" hravo poráža aj socialistické plánované hospodárenie. Dnes je opäť jednoduchšie obstarať veci, ktoré nikto nepotrebuje, alebo im nikto nerozumie, prípadne o nich nikto doteraz nepočul.
Čo s tým, drahý Eugen?

Zverejňujeme preto spoločné vyhlásenie Komory geodetov a kartografov, Komory pozemkových úprav a Zamestnávateľského zväzu geodézie a kartografie.

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8